149,00 zł
Według rozmiaru wybierz rozmiar
wybierz rozmiar

Opis produktu

Uwaga - bluzka jest ubraniem i nie służy do noszenia dziecka. Używając jej zawsze bądź z dzieckiem w pozycji siedzącej lub półleżącej.
Bluzka do kangurowania dla mamy milk and love

Bluzka do kangurowania dla mamy milk and love powstała, aby zachęcić i maksymalnie ułatwić kontakt "skóra do skóry" mamy z noworodkiem zarówno w szpitalu po porodzie, jak i później w domowym zaciszu
Najważniejsze korzyści płynące z kontaktu skóra do skóry:

wyciszenie i uspokojenie noworodka
regulacja temperatury ciała dziecka
stymulacja wydzielania oksytocyny
zwiększenie wydzielania mlekaKoszulka do kontaktu skóra do skóry

Koszulka do kangurowania jest uszyta z miękkiej i delikatnej dzianiny tak, aby otulić ciało noworodka i mamy.
Poły umożliwiają optymalne dopasowanie bluzki oraz stabilizują główkę dziecka
Materiał przeszedł rygorystyczne testy Oeko-Tex Standard 100 - to oznacza, że nie zawiera szkodliwych substancji i jest bezpieczny dla dziecka
Bluzkę możesz nosić już w ciąży - pięknie otula też brzuszek
Możesz ją nosić jako zwykły top do karmienia piersią

Dlaczego kontakt skóra do skóry jest taki ważny?
Kontakt skóra do skóry (skin to skin - STS) to położenie nagiego noworodka na gołej klatce piersiowej mamy lub taty. Taka pozycja zapewnia dziecku łagodniejsze wejście w nieznany dla niego świat. Ciepło, bicie serca mamy, jej zapach, miarowy oddech i głos, to wszystko, co noworodek zna ze swojego dotychczasowego, płodowego życia. To daje mu poczucie bezpieczeństwa, które pomaga złagodzić stres związany z adaptacją do nowych warunków. Co istotne, wzmacnia się też więź między matką a dzieckiem.
Kangurowanie bardzo pozytywnie wpływa też na mamę. Oksytocyna, która wydziela się podczas kontaktu skóra do skóry, sprawia, że macica szybciej się obkurcza a wraz z prolaktyną odpowiadają za produkcję i wypływ mleka z piersi.
Kontakt skóra do skóry pozwala na skolonizowanie skóry noworodka przez bezpieczną dla niego florą bakteryjną matki. Taka flora jest niezwykle ważna: wspiera odporność i jest tarczą chroniącą przed patogennymi bakteriami.
Wszystkie badania pokazują, że kangurowanie noworodka w pierwszym miesiącu jego życia (i później) bardzo pozytywnie wpływa ja jego rozwój, dzieci są spokojniejsze, lepiej radzą sobie ze ssaniem z piersi, łatwiej zasypiają i mają rzadziej kolki.
Jak używać bluzki do kangurowania dla mamy?

Załóż koszulkę i nie zawiązuj połów, najlepiej jeśli pod koszulką będziesz mieć gołe ciało - w końcu to kontakt skóra do skóry :)
Odchyl lub ściągnij w dół wewnętrzną "kieszeń" w koszulce, żeby zrobić miejsce na położenie dziecka.
Weź dziecko i USIĄDŹ wygodnie.
DZIECKO NALEŻY WKŁADAĆ DO KOSZULKI TYLKO W POZYCJI SIEDZĄCEJ CAŁY CZAS JE ASEKURUJĄC.
Połóż dziecko na klatce piersiowej w pozycji "żabki". Nóżki dziecka powinny być ułożone na wysokości jego bioder lub wyżej. Plecki wygięte w naturalny łuk noworodka.
Naciągnij wewnętrzną kieszeń na plecki dziecka.
UPEWNIJ SIĘ, ŻE DZIECKO MA ODSŁONIĘTĄ BUZIĘ I MOŻE SWOBODNIE ODDYCHAĆ. Broda dziecka NIE POWINNA opierać się o klatkę piersiową rodzica.
Cały czas podtrzymując dziecko jedną ręką, drugą ręką dopasuj pierwszą połę koszulki. Zmień ręce i dopasuj drugą połę. Cały czas siedząc skrzyżuj poły z tyłu i zawiąż je mocno z przodu, pod dzieckiem.
Rozkoszuj się magicznym czasem ze swoim maleństwem. :)

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak korzystać z bluzki do kangurowania, skontaktuj się najpierw z nami pod numerem telefonu 504224842 lub sklep@milkandlove.pl
Jak wybrać rozmiar koszulki dla siebie?
Wybierając rozmiar T-shirta, kieruj się rozmiarem, który aktualnie nosisz.
długość bluzki na plecach
szerokość


rozmiar XS
66 cm
42 cm


rozmiar S
68 cm
44 cm


rozmiar M
70 cm
46 cm


rozmiar L
72 cm
48 cm


rozmiar XL
74 cm
50 cm
UWAGA - PRZECZYTAJ I ZACHOWAJ ŚRODKI OSTOŻNOŚCI PODCZAS UŻYTKOWANIA BLUZKI DO KANGUROWANIA.NIEWŁAŚCIWE UŻYTKOWANIE MOŻE GROZIĆ UTRATĄ ZDROWANIA LUB ŻYCIA.

Bluzka jest tylko UBRANIEM i ma ułatwić kontakt skóra do skóry.
Bluzka NIE SŁUŻY do noszenia lub transportu dziecka.
Bluzkę z dzieckiem można używać tylko w pozycji SIEDZĄCEJ LUB PÓŁLEŻĄCEJ. Przy zmianie pozycji dziecko należy przytrzymywać i asekurować, aby nie wypadło.
Bluzka służy do kangurowania dzieci o WADZE DO 7 KG. Zasięgnij porady lekarza, jeśli chcesz kangurować dziecko przedwcześnie urodzone lub dziecko chore.
DZIECKO MUSI SWOBODNIE ODDYCHAĆ. Twarz dziecka musi być cały czas odsłonięta, nie może być przykryta materiałem - twarz musi być cały czas widoczna, jeśli spojrzysz na nie w dół. Broda dziecka nie powinna opierać się o klatkę pie
Kodmr-ml-0451
Marka
milk & love
Rozmiar
(MODEL)