611,08 zł (763,85 zł)
Dostępne Dostawa pojutrze

Opis produktu

Fotelik Caretero Rio przeznaczony dla dzieci o wzroście od 40 cm do 105 cm i do 22 kg. Posiada bazę, którą łatwo zamontować, a także nogę stabilizującą. Fotelik Rio sprawdzi się w każdych warunkach. Można go łatwo zamontować przy użyciu wbudowanych do bazy zaczepów ISOFIX. Wkładanie dziecka do fotelika znacznie ułatwia funkcja obrotu o 360°, a baza z ogranicznikiem powoduje, że fotelik jest uniwersalny i pasuje do większości samochodów. Bogate wyposażenie we wkładki umożliwia dostosowanie fotelika do wzrostu i wagi dziecka już od pierwszych dni życia. Fotelik Rio jest zgodny z normą I-size, zatem można w nim przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy, aż do osiągnięcia przez nie 87 cm wzrostu, aby zapewnić największe bezpieczeństwo tak długo jak to możliwe.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
•przeznaczony dla dzieci o wzroście 40-105 cm i do 22kg
•zgodność z rygorystyczną normą ECE R129 i-Size
•siedzisko obrotowe w zakresie 360°
•instalacja tyłem (do 87 cm wzrostu– isofix i noga stabilizująca) lub przodem do kierunku jazdy (76 – 105 cm wzrostu – isofix i noga stabilizująca)
3 stopniowa regulacja oparcia (+ 1 stopień do przewozu tyłem do kierunku jazdy)
•7 stopni regulacji zagłówka
•wyjmowane wkładki redukcyjne dla niemowląt
•5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa z wygodną regulacją długości
•trwała konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów
•kubełkowy kształt fotelika zwiększający bezpieczeństwo
•nowoczesne wzornictwo łączące estetykę z funkcjonalnością
I-SIZE – NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA

Norma i-Size została wypracowana na podstawie wieloletniej analizy wypadków drogowych z udziałem dzieci oraz badań laboratoryjnych z użyciem manekinów typu Q. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci na wyższym poziomie niż czyniła to dotychczasowa norma ECE R44. Dlatego
•wprowadzono montaż za pomocą ISO-FIX oraz dodatkowe mocowania rezygnując całkowicie z montażu pasami bezpieczeństwa. Dzięki temu, zminimalizowane jest ryzyko nieprawidłowego montażu. Proces instalacji fotelika w samochodzie jest prosty i wspomagany wskaźnikami informującymi o prawidłowym zamocowaniu.
•zastąpiono kryterium wagowe fotelika - kryterium wzrostowym, które jasno określa w jaki sposób dziecko może być przewożone i kiedy. Dzięki temu, łatwiej dobrać będzie fotelik do dziecka. Przestaną być dylematem sytuacje, gdy dziecko jest niższe lub wyższe bądź szczuplejsze lub tęższe w porównaniu do rówieśników
•ustanowiono sztywny wymóg dotyczący wieku i wzrostu dziecka, które należy przewodzić tyłem do kierunku jazdy. Ma to zapobiec pochopnym decyzjom o sadzaniu dziecka przodem. Im dziecko dłużej podróżuje tyłem do kierunku jazdy, tym lepiej. Jest to bezpieczniejsze, co potwierdzają liczne testy zderzeniowe.
DANE TECHNICZNE
WAGA Z OPAKOWANIEM (KG) 12
PRZEDZIAŁ WIEKOWY Grupa 0+, I (max 22kg)
PŁEĆ UNISEX
WYMIARY OPAKOWANIA - DŁUGOŚĆ W CM 68
WYMIARY OPAKOWANIA - SZEROKOŚĆ W CM 46
WYMIARY OPAKOWANIA - WYSOKOŚĆ W CM 63
Kod51286
Marka
CARETERO
Kolor
Szary
Przeznaczony dla
Dla wszystkich
Motyw
Bez motywu
Możliwość ustawienia
Ustawialny
Rodzaj montażu
ISOFIX
Kolekce
CARETERO I- SIZE 40 - 105cm

Dostępne również w poniższych wersjach kolorystycznych

Pozostałe produkty z kolekcji CARETERO I- SIZE 40 - 105cm