Jaką mamą według horoskopu jesteś?

Utworzono 01.10.2021
Gwiazdy ujawniają wiele, każda z nas odnajdzie się w pewnym stopniu w swym kosmicznym profilu, dzięki nim możemy również lepiej zrozumieć zachowanie swoich dzieci lub partnera, a jeśli w najbliższej przyszłości chcesz zostać mamą, znaki zodiaku pomogą przewidzieć jak Ci się w tej roli będzie układało. Tym z nas, które już matkami są, gwiazdy pomogą zrozumieć do czego są zdolne. Czy gwiazdy będą dla nas łaskawe, czy raczej dostanie się nam po uszach?? Sprawdźmy co mówi Twój znak …

Mama Wodnik (21. 1. – 20. 2.)

Dla typowej kobiety Wodnika macierzyństwo może być z początku nie lada wyzwaniem. Musi ona zaakceptować fakt, że przez pewien czas poświęci całą uwagę i energię tej jednej istocie, a przecież była przyzwyczajona do wędrowania z miejsca na miejsce. Typowa matka Wodnik jest oddana swojemu potomstwu, ale często jest w pewnym stopniu zdystansowana. Będzie jednak skłonna zaangażować się w każdą działalność społeczną. Uczestniczenie z dziećmi w kółkach zainteresowań i zapewnienie im wielu zajęć to jej domena. Popołudnia będzie poświęcać szkolnym zadaniom.

Dzieci uczą się od niej przyjaźni i człowieczeństwa. Te matki nigdy nie obwiniają swoich dzieci. Przyjmują bardzo tolerancyjny punkt widzenia, nawet dowiadując się rzeczy bardzo zaskakujących. Rzadko karzą dziecko za przyznanie się do prawdy, jakakolwiek by ona nie była. Dzięki brakowi uprzedzeń zyskują pełne zaufanie. Potrafią wspaniale uspokoić maluszka, który „znalazł“ ducha pod łóżkiem lub dotknął kogoś, choć był w pokoju sam. W ciągu kilku minut pomogą zamienić łzy w śmiech. Dzieci czerpią z tego wiele radości, chociaż czasami mama bywa trochę nieobecna. Nie przejmuje się zbytnio zadaniami domowymi, ale pomoże w zajęciach szkolnych i jest opiekuńcza w momencie choroby. Nie będzie ich faworyzować, ale też rzadko podniesie na nie głos.

Mama Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Matka Ryba poświęci wszystko, aby jej dzieci opływały w to czego jej samej w dzieciństwie brakowało. Bywa pobłażliwa. Stosowanie dyscypliny jest dla niej trudne, ale musi zdawać sobie sprawę, że brak rygoru jest często tak samo szkodliwy jak poważne zaniedbanie. W pewnym sensie miewa problem z umacnianiem charakteru dzieci, które potrzebują silnej ręki, aby nauczyć się samodzielności. Jednak wielu matkom udaje się osiągnąć szczęśliwy kompromis między dyscypliną i życzliwością, a ich latorośle dostarczają im wiele radości.

Kobieta spod tego znaku odda dzieciom całe serce. Będzie kochała każde, ale te, słabsze, mniejsze lub chore, będą miały u niej przewagę. Tylko taka nietuzinkowa osoba, jak Ryba, oddałaby małe aniołki z dołeczkami w policzkach i adoptowała słabe, niepełnosprawne dziecko z przerażonymi oczami. Ryby mają największe zrozumienie na świecie dla nieśmiałości małych chłopców i problemów nastoletnich dziewcząt.

Mama Baran (21. 3. – 20. 4.)

Matka Baran dopilnuje, aby dziecko było czyste, szczęśliwe, zdrowe i kochane. Prawdopodobnie zawsze zareaguje na jego płacz, ale też nie będzie go rozpieszczać i nadmiernie przed wszystkim chronić. Dziecko otrzyma od niej dużo ciepłych, spontanicznych pocałunków i uścisków.

Kwietniowa mama uczy swoje dzieci wierzyć w bajki. Zabierze je na spacer po parku i pokaże genialne naszyjniki pozostawione na trawie przez nimfy podczas tańca przy pełni księżyca, podczas gdy inni widzą tylko poranną rosę. Te kobiety tworzą dla swoich dzieci magiczny świat fantazji, w którym same żyją. Jednocześnie trzymają dzieci dość krótko, wymagają ścisłej dyscypliny i prawdopodobnie będą miały szczęście wychować swoje dziecko na samodzielnego człowieka. Jednakże kobieta spod tego znaku może być niezrozumiale wybuchowa i urządzać swoim dzieciom dzikie awantury. Ta nagła wściekłość topnieje jak lód wiosną.

Mama Byk (21. 4. – 21. 5.)

Kobiecie Bykowi, z jej spokojna naturą, macierzyństwo służy. Będzie bez końca tulić niemowlę i uwielbiać ruchliwego malucha, ale gdy jej dziecko podrośnie może być zbyt surowa. Nie znosi nieposłuszeństwa i uporu. Budzi się w niej zacięta wściekłość. Nie toleruje także lenistwa i niedbalstwa, więc dzieci zapewne utrzymają swoje pokoje w porządku – inaczej zobaczą.

Podziw dla piękna i harmonii uniemożliwia Bykowi akceptowanie złych nawyków. Bałagan działa na nią jak płachta na… byka. Jednak oprócz tych kilku słabości będzie dobrym rodzicem; w miarę upływu lat stanie się również przyjaciółką, nie tylko matką. Większość dzieci zapamięta z najmłodszych lat matkę urodzoną w maju jako ciepłą i opiekuńczą, a później jako przyjaciółkę z poczuciem humoru. Lata między nimi – kiedy niecierpliwość młodzieży zderza się z stanowczą determinacją byka – mogą pozostawić kilka nieprzyjemnych wspomnień. Jednak matka uparcie będzie bronić dzieci przed ranami i będzie starała się nauczyć ich szczerości i odwagi.

Mama Bliźnięta (22. 5. – 21. 6.)

Mama obdarowana cechami Bliźniąt będzie wesoła i wiecznie uśmiechnięta. Nie pozwoli dzieciom się ograniczać, ponieważ jest zbyt zajęta rozlicznymi sprawami, aby pilnować ich z niepokojem. Dzieci będą naśladować jej niezależność aż wejdzie im ona w krew. Kiedy ktoś pyta ją, ile czasu spędza ze swoimi dziećmi, prawdopodobnie mówi: „W naszej rodzinie nie jest to kwestia czasu. Chodzi o to, ile dostają miłości”. I będzie miała rację. Dzieci nie zawsze będą jej słuchać, ponieważ ma tendencję do bycia niekonsekwentną, ale kochają długie rozmowy z nią. Jej dziecięca wyobraźnie do nich przemawia. Pozwoli im na wiele, ale ich szkolne wyniki są dla niej niezwykle ważne, jej dzieci po prostu musza się dobrze uczyć. Zawsze będą miały odrobiona pracę domową, ale bałagan w ich szafie przejdzie bez echa.

Mama Rak (22. 6. – 22. 7.)

Kobieta rak jest zdolna do ponoszenia ogromnych ofiar dla tych, których kocha, tym bardziej, jeśli chodzi o jej dzieci. Będzie dla nich źródłem siły i schronieniem. Dzięki rozsądkowi i zrozumieniu pomoże im odnaleźć drogę. Dzieci będą do niej lgnąć, a siła jej uczucia stworzy dom bogaty, wygodny i jasny w każdej sytuacji i w każdym środowisku. Nic nie jest wystarczająco dobre dla jej rodziny. Kiedy dziecko kichnie, położy je do łóżka i „zaopiekuje” mieszanką gorącej herbaty, lekarstw i rosołu z kurczaka.. i tak do pełnoletności… Potomstwo tej matki nie może uniknąć noszenia grubego swetra w zimne wieczory, szalików i rękawiczek, gdy pada śnieg, lub kaloszy, gdy pada deszcz. Takie dziecko musi mieć silną wolę walki z nadopiekuńczym Rakiem. Musi też być na tyle twarde, aby nie dało się zepsuć. Takie dziecko po wyfrunięciu z gniazda często dostaje okrutny cios, gdy dociera do niego, że nie znajduje się w centrum wszechświata. Ogromne oddanie matki zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, azyl, w którym ukryje się, gdy rzeczywistość jest zbyt surowa, ale może również sprawić, że będzie wyjątkowo uzależniony od domu i nie będzie w stanie dostrzec własnych błędów. Matka Rak ukryje wszystkie niewygodne papiery ze szkoły i dumnie obklei ściany koślawymi rysunkami z zajęć plastycznych.

Dzięki swojej fotograficznej pamięci rodzic spod tego znaku przypomni sobie pierwszy krok dziecka długo po tym, jak wyleci ono z gniazda. Wyprowadzka może być bolesna. Kobiety Raki nie lubią „rezygnować“ z dziecka na rzecz ich małżonka. Mają tendencję do trzymania dziecka „przy spódnicy“ zbyt długo i myślą, że nikt nie jest dla nich wystarczająco dobry. Zdarza się, że przyszła panna młoda lub pan młody muszą przejść wszystkie możliwe próby wymyślone przez rodzica urodzonego w lipcu, zanim zostanie przyjęci do rodziny.

Mama Lew (23. 7. – 22. 8.)

Matka lwica otoczy swoje dzieci miłością i niekontrolowanym uczuciem. Nie będzie jej łatwo dostrzec ich błędy, ale jeśli się jej powiedzie, będzie surowa. Nie lubi być pomijana w decyzjach, przeciwnie będzie się dąsać w królewskim milczeniu, jeśli nie otrzyma właściwego szacunku od swoich dzieci. Dużo matek Lwów rozpieszcza dzieci w nietradycyjny sposób… nie oszczędzając pasa… w gruncie rzeczy jest to sprzeczność, nie sądzicie? Uwielbia zabawy ze swoimi dziećmi i długie rozmowy o wszystkim, ale potrafi zaprowadzić wojskowy rygor, uczyć wytrwałości i słuchania starszych. Jednocześnie istnieje niebezpieczeństwo, że da im zbyt duże kieszonkowe i ulegnie prośbom o luksusowe prezenty. W pewnym sensie traktuje swoje dzieci jak cenionych członków rodziny królewskiej, którą głęboko kocha, ale oczekuje, że będzie zachowywać się publicznie z odpowiednim wyrafinowaniem. Będzie niezwykle dumna z ich osiągnięć i niech Bóg broni człowieka, który będzie próbował je skrzywdzić lub osądzić niesprawiedliwie. Jednak nie będzie ich pilnować. Jest zbyt niezależna, by wiecznie nad nimi stać. Będzie żyć swoim życiem, obserwując latorośle z pewnej odległości. Wiele kobiet urodzonych w znaku Lwa to pracujące matki, ale ich dzieci rzadko nie otrzymują wystarczającej uwagi. Z reguły kobiety te mogą łączyć macierzyństwo z zatrudnieniem w idealną równowagę.

Mama Panna (23. 8. – 22. 9.)

Jest pewne, że matka, która urodziła się w znaku Panny, nigdy nie pozwoli, by jej dziecko wybiegło z domu z makaronem w nosie, twarzą umorusaną marmoladą lub w podartych tenisówkach. Te kobiety rzadko mają więcej niż jedno lub dwoje dzieci i wydaje się, że nie potrzebują macierzyństwa, aby potwierdzić swoją kobiecość. Gdy jej dziecko przyjdzie na świat, nigdy nie zaniedba jego fizycznych, moralnych lub edukacyjnych potrzeb. Zaspokojenie potrzeb emocjonalnych może nie być takie łatwe, ale jeśli Panna czuje silną więź i wie, że wszyscy ją doceniają, obdaruje swoje dziecko wieloma ciepłymi uczuciami. Dzieci często uważają te matki za subtelne i obdarzone poczuciem humoru. Choć są surowe i starają się zaszczepić dobre nawyki, potrafią mówić dziecku, że jest kochane. Dom Panny będzie czysty i przytulny, a w dużej misce na stole będą jabłka zamiast cukierków (bo te przecież szkodzą zębom i zdrowiu).

Mama Waga (23. 9. – 23. 10.)

Matka urodzona w znaku Wagi, kocha swoje dzieci w sposób delikatny i troskliwy. Odda im ogromna cześć serca, ale nigdy nie pozwali im skraść tego kawałka, który oddała mężowi, zanim się urodziły. Jeśli zabawa dziecka przeszkadza tacie w odpoczynku, może być bardzo surowa, a jeśli nie będzie ono słuchać ojca, będzie bardziej wściekła niż gdyby nie posłuchało jej samej. Jej potomstwo będzie urocze i niewinne, jak to dzieci, a jednocześnie porządne i uprzejme jak dorośli, chyba że ktoś inny je rozpieści, czemu ona w porę nie zapobiegnie. To kolejna decyzja, którą może zostawić swojemu mężowi, aby uniknąć złego osądu. Ta matka jest zwykle łagodna, ale nie wycofa się tak łatwo. Nigdy nie zaniedbuje ani nie ignoruje swoich dzieci, ale prawdą jest, że chciała zostać matką przede wszystkim, aby dać swojemu partnerowi więcej szczęścia. Jedną z pierwszych rzeczy, które wpoi dzieciom w trakcie nauki modlitwy, będzie zdanie: „Niech Bóg błogosławi tacie”. Nigdy nie pozwoli na brak szacunku do tegoż. Nie mniej jednak potrafi je uspokoić, gdy ktoś stara się zmusić je do posłuszeństwa i kiedy tata wyciągnie dyscyplinę, może im po cichutku wcisnąć do ręki lizaka.

Mama Skorpion (24. 10. – 22. 11.)

W miłości kobiety Skorpiona do dzieci może brakować czułości i otwartego okazywania uczuć, ale dzieci prawdopodobnie będą czuć jej głębokie oddanie skutkujące poczuciem emocjonalnego bezpieczeństwa. Ta matka nie pozwoli, aby talent jej dzieci stał się niezauważony lub niewykorzystany. Będzie stale zachęcać je do osiągania wyższych celów i będzie gotowa udzielić im całego wsparcia, jakiego potrzebują. Kiedy będą miały kłopoty, da im swoją siłę i zaoferuje pomoc, ponieważ znajomość ludzkiej natury czyni ją mądrym doradcą. Jej własna odwaga nauczy je pokonywania przeszkód. Jednak może być ślepa na ich błędy, co może powodować wiele problemów, jeśli postawa ta nie zostanie w porę rozpoznana i zmieniona. Każdy, kto według niej stanowi nawet najmniejsze zagrożenie dla dzieci, zostanie zmiażdżony i dotyczy to również męża. Nie spodoba się jej gdy ojciec będzie bardziej rygorystyczny niż ona to uważa za stosowne.

Mama Strzelec (23. 11. – 21. 12.)

Dzieci prawdopodobnie będą ją uwielbiać. Będzie ich przyjaciółką, która chętnie z nimi zagra. Gdy tylko przezwycięży początkowy strach przed odpowiedzialnością, poradzi sobie w połączeniu przewijania w ciągu dnia z kąpielą oraz wykorzystaniem umiejętności pielęgniarki. Kiedy postanawia się czegoś nauczyć, prawie wszystko robi dobrze i z wdziękiem. Podobnie jak dorośli, dzieci otrzymują od niej dawkę niezłomnego optymizmu i miłe słowo. Jeśli przetrwają jej bezlitosną prawdomówność, dorosną z przekonaniem, że jest najlepszą starszą siostrą, jaką można mieć. Będzie im czytać zabawne historie ze szczęśliwym zakończeniem i niespodziewanie zabierać ich do lasu. Dzieci będą odpowiednio ubrane, ale nie z przesadną opiekuńczością i będą miały przyjemne, wesołe dzieciństwo. Ich charakter będzie naznaczony otwartością i szczerością matki.

Mama Koziorożec (22. 12. – 20. 1.)

Matka Koziorożec zaszczepi swoim pociechom zarówno łagodność, jak i szacunek dla jakości. Nauczy ich, że albo będą zadowolone z tego, co mają albo będą musiały się bez tego obejść. Jednak zawsze dostaną najlepsze kawałki mięsa i buty najlepszej marki. Gospodarność nie oznacza dla niej chciwości. Od dzieci wymaga szacunku dla krewnych i osób starszych, nauczy je także manier Nie będą rozpieszczone i nie będą mogły sobie pozwolić na nieposłuszeństwo.

Jeśli ta kobieta dostanie do ręki książkę na temat psychologii dziecka, najpierw użyje jej, aby trzepnąć nieposłuszne dziecko, a przeczyta ją później. Może nie doświadczysz przy niej wielu ciepłych całusów, ale trudno byłoby komukolwiek znaleźć bardziej oddaną matkę niż Koziorożec. Będzie cierpliwie słuchać dzieci. Prawdopodobnie będzie trochę zbyt surowa i nie będzie miała tak wielkiego zrozumienia dla dziecięcej niedoli, ale będzie fanem ich sukcesów. Dziecko, które biegnie do domu z krzykiem: „Zgadnij, czego się dziś nauczyłam”, z pewnością nie spotka się z brakiem zainteresowania matki. W okresie dojrzewania może pojawić się bariera między rodzicem, a dziećmi. Być może gorzko doświadczy, że ​​nie może dziecku dyktować kto będzie jego przyjacielem i ograniczać go aby modelować bardziej „akceptowalną” osobowość. Jest jednak wystarczająco inteligentna, aby przystosować się do nowej sytuacji, jeśli oceni, że traci więcej niż zyskuje.

Mgr. Daniela Fruhwirtová Hradská
Matka dwójki dzieci, pisarka, miłośniczka literatury, kultury, mody i dzieci, autorka tomiku poezji, zwyciężczyni konkursów literackich Týnišťský literarní Parnas, finalistka konkursu www.ceskohledaspisovatelky.cz i autorka artykułów dla kobiet i matek.